DOLAR 33,0661 0.7%
EURO 36,0468 0.54%
ALTIN 2.567,470,72
BITCOIN 19248301,32%
İstanbul
30°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

ACRONIS 5 YILDA 18 OKUL İNŞA ETTİ

ACRONIS 5 YILDA 18 OKUL İNŞA ETTİ

ABONE OL
Ocak 27, 2023 06:18
ACRONIS 5 YILDA 18 OKUL İNŞA ETTİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Birçok yardımseverlik girişimini destekleyen Acronis Cyber Foundation Programı, eğitim fırsatlarını ve insani yardım çabalarını, yetersiz kaynaklara sahip bölgelere ulaştırmaya devam ediyor. Beşinci yılını kutlayan program, 22 farklı ülkede 18 okul inşa ederek 5.500’den fazla öğrencinin kaliteli eğitime erişmesine fayda sağladı.

Acronis bugün, topluluk geliştirme projelerinde ortaklarıyla bağlantı kurmak ve dünyanın dört bir yanındaki ekip üyelerine gönüllülük fırsatları sağlamak için tasarlanmış yardımseverlik girişimi olan Acronis Cyber Foundation Programı’nın beşinci yıl dönümünü kutluyor. Eğitime erişilebilirliği iyileştirmede beş yıllık muazzam bir başarıya ulaşan ve sürekli büyümeyi işaret eden programın temel odak noktası, eğitimi herkes için hazır hale getirmek ve insani yardım çabaları ile çevre projeleri geliştirmek olarak karşımıza çıkıyor.

5 Yılda 18 Okul İnşa Edildi

2018’de kurulan program, okulların inşaatını finanse ederek ve dünyanın dört bir yanındaki topluluklara BT becerileri eğitimi vererek kendini güçlü bir şekilde eğitime adıyor. Acronis Cyber Foundation Programı, ortaklarının iş birliğiyle 22 farklı ülkede 18 okul inşa etti ve beş okulun inşaatı devam ediyor. Bu girişimin, 5.500’den fazla öğrenciye kaliteli eğitime erişim konusunda fayda sağladığı biliniyor. Eğitimi daha fazla desteklemek için 12 okul bilgisayar sınıfları ile donatılarak öğrencilerin teknolojiye erişimi ve dijital ortamda öğrenimden yararlanma şansı sağlanıyor.

Program, okul inşa etmenin yanı sıra, Acronis IT Skills Training programlarına katılan 14.000’den fazla kişiyle eğitim projeleri yürüttü ve yetersiz hizmet alan topluluklardaki 5.000’den fazla kişiye insani yardım ulaştırdı. Program aynı zamanda ilgili gönüllüleri doğrudan etkileyerek ve Acronis Cyber Foundation gönüllülerinin %92’sinin insani çabalarını yıllık olarak devam ettirerek farklı kültürlerin sunduğu benzersiz deneyimlerden yararlanıyor.

“Acronis, İhtiyacı Olanlara Yeni Eğitim ve Kariyer Fırsatı Dünyasının Kapılarını Açıyor”

“Acronis Cyber Foundation Programı aracılığıyla elde ettiğimiz başarılardan gurur duyuyorum.” diyen Acronis CEO’su Patrick Pulvermueller, “The Schools Initiative and IT Skills Training programı, ihtiyacı olanlara destek sağlayarak yeni eğitim ve kariyer fırsatları dünyasının kapılarını açıyor. Acronis Cyber Foundation’ın başarısına ortaklarımızın yardımı olmadan ulaşılamazdı. Devam eden destekleri için kendilerine teşekkür etmek istiyorum ve ortak çabalarımızın daha olumlu ve müreffeh bir geleceğe katkıda bulunacağına şüphem yok.” ifadelerini kullandı.

İnsanların yaşamlarında sağlam ve olumlu bir etkiye sahip olan eğitim, küresel bir endüstri olan teknoloji kariyeri için önemli bir ilk adım. Acronis Cyber Foundation’ın Singapur’daki IT Training programı, Yellow Ribbon Fund ile ortaklaşa 120’den fazla öğrencinin sertifika eğitimini tamamlamasına ve istihdamı güvence altına almak için değerli beceriler kazanmasına yardımcı oldu. Program, IT Skills Training mezunlarının %70’inden fazlasının kursun tamamlanmasını takip eden sadece bir ay içinde iş bulduğunu kaydetti. İsviçre’deki göçmenler için oluşturulan IT Skills programı, göçmenleri İsviçre’ye entegre etmeyi amaçlayan bir kuruluş olan Integres ile ortaklaşa, Schaffhausen’deki göçmen nüfusun kritik kariyer becerilerini geliştirmesine ve kazanmasına yardımcı oldu ve üç yıl içinde 70’ten fazla öğrenciye yardımcı oldu.

“Yoksulluk ve Açlık Gibi Sorunlar Ancak Eğitim Yoluyla Sürdürülebilir Bir Şekilde Çözülebilir”

RNT Rausch Genel Müdürü Sebastian Noelting, “Acronis Cyber Foundation, beni Dominik Cumhuriyeti’ndeki bir köyde okul inşa etmeye teşvik eden aynı değerleri temsil ediyor.” diyerek “Yoksulluk ve açlık gibi sorunların ancak eğitim yoluyla sürdürülebilir bir şekilde çözülebileceğine inanıyoruz. Bu nedenle eğitim dünyanın her yerinde herkes için erişilebilir olmalıdır. Acronis ile ortaklık kurabildiğimiz ve bu hedef doğrultusunda birlikte çalıştığımız için mutluyum.” şeklinde görüş bildirdi.

Acronis Cyber Foundation’ın başarısı, GoDaddy, CloudFest, RNT Rausch, Zebra Systems, Climb Channel Solutions, BusyMouse, Ubistor ve çok daha fazlası dahil olmak üzere Acronis’in hizmet sağlayıcı ortaklarının yardımı sayesinde elde ediliyor. Acronis Cyber Foundation Programı’nın resmi hayır kurumu ortağı Groundbreaker, okul binası projelerinin uygulama sürecinde uyumluluğu sağlıyor ve tüm inşaat yönlerini ele alıyor.

Acronis Cyber Foundation Programı, birlikte bir fark yaratmak için diğer kuruluşlarla ortaklık kurmaya odaklanıyor. Acronis, büyük ya da küçük tüm işletmeleri ortak projelere katılmaya davet ediyor. Program, kendi toplumsal kalkınma planlarını geliştirmek isteyen ortaklar için diğer girişimlerin desteklenmesine de yardımcı oluyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.