DOLAR 33,0902 0.29%
EURO 36,0412 0.11%
ALTIN 2.603,711,34
BITCOIN 21055921,15%
İstanbul
32°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Av. Taceddin DOĞAN ve Deprem, Dask Sigortaları

Av. Taceddin DOĞAN ve Deprem, Dask Sigortaları

ABONE OL
Şubat 23, 2023 10:33
Av. Taceddin DOĞAN ve Deprem, Dask Sigortaları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

06/02/2023 tarihinde Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen depremi ile ilgili olarak depremzedelerin hukuki hakları ile ilgili olarak Av. DOĞAN ‘a sorduğumuz da  Av. DOĞAN ;

; “Deprem değil, bina öldürür” sözünün acı gerçeğiyle yeniden yüzleştik… Ölenlere Allahtan rahmet kalanlara sabırlar diliyorum. Acılarımız henüz taze olmakla birlikte ilerleyen süreçte deprem sonrası vatandaşların maddi ve manevi zararları ile ilgili olarak da çeşitli hukuki uyuşmazlıklar ile karşılaşılacaktır. Bunlardan en başında Elazığ depreminde de olduğu gibi DASK kurumunun evleri depremde yıkılan depremzedelerin tazminatları ile ilgili ödemeleri reddetmesi olacaktır. Bu konuda depremzede vatandaşlarımızın tazminatlarını alma hakları vardır. Nitekim DASK eksperlerinin hatalı raporları sonrası her ne kadar DASK ödeme yapmasa da yargı yolu ile bu zararlar tazmin edilmektedir. Nitekim bu konuda Elazığ da açmış olduğumuz davalardan emsal kararlarımız söz konusudur. Bu konuda ödemelerin reddedilmesi halinde hızlı bir şekilde yargı süreçlerini de başlatmaları gerekmektedir. Aksi halde zamanaşımı sorunu ile karşılaşılabilir.

Yine şunu da belirtmek gerekir ki evlerin denetim eksikliğinden kaynaklı olarak depremde yıkılması ve devamında bu depremden dolayı vatandaşlarımızın vefat etmesinden dolayı yapının müteahhit’inin sorumluluğu bulunduğu gibi ilgili kamu kurumlarının  da sorumluluğu bulunmaktadır. Bu kapsamda sağ kalanların yakınlarına destekten yoksun kalma ve manevi tazminat ödeme sorumluluğu söz konusudur. Yine araçları enkaz altında kalıp zarar gören araç sahipleri de aynı davaları ilgili kamu kurumlarına yönlendirip zararını tazmin etme imkanları bulunmaktadır.

Av. Taceddin DOĞAN kimdir ?

Elazığ da aktif olarak mesleğini icra eden Av. DOĞAN,

Elazığ’da ikametgah etmektedir. İlkokul, ortaokul ve lise dönemlerini Elazığ’da tamamlayan DOĞAN, Üniversite Eğitimini Erzincan Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamlamıştır. Elazığ’da Hazardağlı Plaza’da DOĞAN Hukuk bürosunun kurucu Avukatı olup güçlü ekibi ile birlikte mesleki faaliyetlerini yürütmektedir. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında da aktif görev alan Av. DOĞAN aynı zamanda Elazığ GENÇ ASKON Şube Başkanlığı görevini icra etmektedir.

Av. DOĞAN Sigorta Hukuku(Trafik Kazalarından kaynaklı değer kaybı davaları, ölümlü ve yaralanmalı kazalarından kaynaklı maddi ve manevi tazminat davaları) ve İcra Hukuku konularında ihtisaslaşmış olup yine 24/01/2020 tarihli deprem sonrası çalışmalarına DEPREM Hukuku (DASK ile ilgili uyuşmazlıklar ve deprem nedeniyle oluşan ölüm ve maddi zararlar ile ilgili süreçlerin takibi) alanında devam etmiş olup bu alanlarda hukuki danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Bu yolda Taceddin Doğan’ı bu başarılarından dolayı tebrik eder çalışmalarında başarılar dileriz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.