DOLAR 27,3861 0.25%
EURO 29,0664 -0.07%
ALTIN 1.627,83-0,87
BITCOIN %
İstanbul
21°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

  • HABERLER
  • HESAP
GILEAD SCIENCES, HIV SALGINININ SONLANDIRILMASI AMACIYLA 24 MİLYON DOLARLIK BAĞIŞ PROGRAMI BAŞLATTI
  • Ulaşım Haberi
  • Gündem
  • GILEAD SCIENCES, HIV SALGINININ SONLANDIRILMASI AMACIYLA 24 MİLYON DOLARLIK BAĞIŞ PROGRAMI BAŞLATTI

GILEAD SCIENCES, HIV SALGINININ SONLANDIRILMASI AMACIYLA 24 MİLYON DOLARLIK BAĞIŞ PROGRAMI BAŞLATTI

Gilead Sciences; HIV Salgını ve COVID-19 Pandemisinden en çok etkilenen 41 ülkede 116 kuruluşunu desteklemek üzere yeni bir bağış programı başlattı. Program kapsamında kaynakları yetersiz topluluklara karşılıksız destek sağlanacak.

ABONE OL
Nisan 8, 2022 11:49
GILEAD SCIENCES, HIV SALGINININ SONLANDIRILMASI AMACIYLA 24 MİLYON DOLARLIK BAĞIŞ PROGRAMI BAŞLATTI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gilead Sciences; sağlıkta fırsat eşitsizliğini azaltmak, kaliteli sağlık hizmetlerine erişimi iyileştirmek ve sağlık bilincini geliştirmek amacıyla, HIV salgını ve COVID-19 pandemisinden en çok etkilenen ülkelerde toplulukları desteklemek amacıyla 24 milyon dolarlık bir bağış programı başlattı. Gilead, ‘HIV Salgınına Son Vermek’ (Zeroing In: Ending the HIV Epidemic)’ adı verilen program kapsamında 41 ülkede 116 sivil toplum kuruluşunu karşılıksız olarak destekleyecek.  Destekten faydalanacak kuruluşlar, “Kapsamlı HIV İnovasyonu”, “Dijital Sağlık İnovasyonu” ve “Sosyal Yardım ve Eğitim” olmak üzere üç temel alandan en az birini geliştirmeye odaklanacak.

 

‘Zeroing In’ kapsamında destekten faydalanacak kuruluşlar, toplumsal  ilerleme sağlamak için HIV salgınından en çok etkilenen popülasyonlara öncelik verecek. Programa kendi ülkelerinde, bölgelerinde veya şehirlerinde, HIV salgınını sona erdirmek için iş birliği yapan yerel kuruluşların projeleri dahil olacak. Zeroing In’de yer alan kuruluşlar çalışmalarını aşağıdaki üç alandan bir veya daha fazlasına odaklanarak gerçekleştirecek:

 

  • Kapsamlı HIV İnovasyonu Programları: HIV testi ve HIV’i önleme konusundaki eksikleri gidermeye yardımcı olan evde test çalışmalarını, destekleyici hizmet programlarını ve biyomedikal önleme seçeneklerini içeren kapsamlı HIV önleme programlarından oluşmaktadır.

 

  • Dijital Sağlık İnovasyonları: Dijital sağlık hizmetlerine erişimde sağlık okuryazarlığını, HIV ile yaşayan bireylerin sonuçlarını iyileştirmek için kırsal bölgelerde dijital erişimi artırmayı ve  sağlık eğitimlerini desteklemeyi hedeflemektedir.

 

  • Sosyal Yardım ve Eğitim: Bu alanda gerçekleştirilecek programlar, sosyal yardım çalışanlarına kaynak sağlayarak, HIV ile ilgili eğitimi iyileştirmeyi hedef alır.

 

Gilead Sciences Kurumsal İletişim Kıdemli Başkan Yardımcısı Alex Kalomparis, “HIV topluluğu, HIV salgınını sona erdirmek için son derece iyi bir ilerleme kaydetmekle birlikte, COVID-19 pandemisi, bazı toplumların önünde engeller yarattı ve sağlıkta fırsat eşitsizliğini artırdı. Gilead olarak bu program kapsamında kaynakları yetersiz topluluklara ulaşarak yenilikçi ve etkili çözümler bulmalarını destekleyecek kuruluşlarla çalışıyoruz. Zeroing In programları, HIV bakımına ve hizmetlerine erişimi artırmaya yardımcı olacak ve Gilead’ın salgını herkes için ve her yerde sona erdirme çabalarına katkıda bulunacak” dedi.

 

Gilead Türkiye Pazara Erişim ve Kurumsal İlişkiler Direktörü Toros Şahin Zeroing In programına ilişkin şunları söyledi:

 

“Geliştirilen tedavi yöntemleri ile HIV/AIDS artık günümüzde ölümcül olmaktan çıktı. Tanı konduğunda, tedaviye erişim ve tedaviden başarılı sonuç alma oranları Türkiye’de çok yüksek. İçinde bulunduğumuz Covid-19 Pandemi sürecini de göz önüne aldığımızda HIV/AIDS konusunda toplumsal farkındalığı artırmak daha da önemli hale geldi. Gilead’ın tüm dünyada toplamda 41 ülkede HIV bakımına ve hizmetlerine erişimi artırmaya yardımcı olacak bu programa ülkemizin de dahil edilmesi son derece sevindirici. Gilead Türkiye olarak programın amacına ulaşması için biz de üzerimize düşen tüm projeleri hayata geçireceğiz” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.