DOLAR 19,1722 0.26%
EURO 20,9204 0.75%
ALTIN 1.209,38-0,31
BITCOIN 534434-1,23%
İstanbul

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

  • HABERLER
  • HESAP
Hepsiburada’nın HepsiTürkiyeden’i, Çorlu’da yerel üreticilerle buluşuyor

Hepsiburada’nın HepsiTürkiyeden’i, Çorlu’da yerel üreticilerle buluşuyor

ABONE OL
Ocak 12, 2022 14:10
Hepsiburada’nın HepsiTürkiyeden’i, Çorlu’da yerel üreticilerle buluşuyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin köklü kültürünü yansıtan kalitesi ve eşsizliği garanti altına alınmış yüzlerce yöresel ve coğrafi işaretli ürünü milyonlarca kullanıcısının tek ‘tık’ uzağına getiren Hepsiburada’nın HepsiTürkiye’den programı, son olarak Çorlu’da yerel üreticilerle bir araya geliyor.

Ana hatlarıyla, yerel üreticileri e-ticarete yönlendirmeyi ve dijitalleşmeye teşvik ederek yöresel ürünlerini Hepsiburada’nın milyonlarca kullanıcı barındıran platformu aracılığıyla ‘tek tıkta’ tüm Türkiye’ye ulaştırmayı hedefleyen HepsiTürkiyeden’in Çorlu toplantısında Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası ve Hepsiburada yetkilileri, yerel basın ve Çorlu’nun yerel üreticileriyle buluşacak.

5 Ocak Çarşamba günü saat 14:00’te Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nın Batı Eğitim Salonu’nda düzenlenecek etkinlikte, Hepsiburada aracılığıyla e-ticaretin ve dijitalleşmenin sağlayacağı katma değerler başta olmak üzere, HepsiTürkiyeden programı, nasıl bu programın parçası olunabileceği ve sağlayacağı prestij ve avantajlar Çorlu’nun yerel üreticileri ve basın mensuplarıyla paylaşılacak.

Üye ağı yurdun her noktasına ulaşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin iş birliği ile hayata geçirilen Hepsiburada’nın HepsiTürkiyeden programı, yerel üreticileri destekleyerek, bulundukları bölge sınırlarında kalmış yüzlerce nitelikli yöresel ve coğrafi işaretli ürünü, Hepsiburada’nın milyonlarca kullanıcıya sahip platformu aracılığıyla Türkiye’nin dört bir köşesindeki tüketicilere ulaştırmayı hedefliyor. Geçtiğimiz 10 Ağustos’ta ilk olarak Van’da yerel üreticilerle bir araya gelinerek il adımı atılan, kısa sürede Aydın’dan Bingöl’e, Uşak’tan Mersin’e kadar Türkiye’de 24 ilde yerel üreticilerle buluşan HepsiTürkiyeden programı ile, bölgesel sosyoekonomik kalkınmaya da ivme kazandırılması amaçlanıyor.

Ölçeği ve içeriği açısından bugüne kadar Türkiye’de uygulanan en kapsamlı yerel üretici dijitalleşme programı HepsiTürkiyeden ile, yurdun dört yanındaki yerel üreticiler, KOBİ ve esnaflar dijitalleşme ile tanıştırılıyor, e-ticarete teşvik ediliyor ve bu yolla eşsiz ürünlerini Hepsiburada platformu üzerinden önce tüm Türkiye ardından da dünyayla buluşturulmasına imkan tanınıyor.

 

Program sayesinde Hepsiburada üzerinden yöresel ürün almak isteyenler, HepsiTürkiyeden sayfasında tüm ürünlerin geldiği il ve ilçeyi görebiliyor, buna göre tercih yapabiliyor. Böylece yöresel ürünlere kolayca, tek tıkla ulaşabilen tüketiciler, yerel üreticilerden alışveriş yaparak yerel ekonominin canlanmasına ve dolayısıyla ülke ekonomisine katkı sağlanmasına da destek oluyor.

Hepsiburada’nın Anadolu Yöresel Ürünler Hareketi sayılabilecek bu programına dahil olmak da çok kolay. Yöresinde üretim yapan vergi mükellefi KOBİ’ler, kadın girişimciler, kooperatifler, geleneksel Türk el sanatları üretimi yapan esnaflar, tamamen menşeine özgü sanayi, gıda, el emeği ürün üretenler HepsiTürkiye’den Yöresel Ürünler Programı’ndan faydalanabiliyor.

HepsiTürkiye’den Program Faydaları aşağıdaki gibi sıralanıyor:

• Lansmana özel 10.000 TL ciroya kadar %1 komisyon oranı imkanı

• 100 adet ücretsiz fotoğraf çekimi desteği

• Ürünlerin yöreyi ayırt edici ve tanıtıcı il ve ilçe bilgilerinin özel etiketle ayrıştırılması ve tanıtımı

• HepsiTürkiye’den proje özel tanıtım sayfası

• Anasayfa görünürlük, dijital reklam ve banner desteği

• HepsiTürkiye’den projesine özel kolay kayıt sayfası

• Hepsiburada kurumsal anlaşmalı fiyatlar üzerinden kargo imkanı

• Kayıt aşamasında ve katalog ürün listelemede özel çağrı merkezi desteği

• E-ticaret eğitimi desteği

• HepsiAkademi ile haftada dört gün Hepsiburada panel eğitimi desteği

Üretildiği yörenin karakteristik özelliklerini taşıyan yöresel ürünleri HepsiTürkiye’den de satışa sunmak için ilk yapılması gereken Hepsiburada iş ortağı olmak. Hepsiburada iş ortağı olan yerel üreticiler, ardından pazaryerinde mağazasını açıp mağaza yönetim panelinden “Yöresel ürün satışı yapmak istiyorum” başlığı altından talep oluşturarak programa katılabiliyor. Programa katıldıktan sonra ise hemen HepsiTürkiye’den üzerinden yöresel ürünlerin satışına başlayarak Türkiye’nin dört bir köşesindeki milyonlarca haneye anında ulaşabiliyor.

Hepsiburada’nın HepsiTürkiye’den programı dahilinde, TOBB işbirliği ile yöresel üreticilerin ve ürünlerin desteklenmesine paralel olarak ayrıca, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın büyük desteği ile coğrafi işaretli ürünler için de çığır açacak bir proje daha yürütülüyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesindeki Türk Patent ve Marka Kurumu ile Hepsiburada arasında imzalanan protokolle başlatılan proje ile, Türkiye topraklarına özgün eşsiz coğrafi işaretli ürün başvurularının artması, çeşitlenmesi ve bu ürünlerin de Hepsiburada’nın pazarlama ve marka gücü ile HepsiTürkiye’den aracılığında e-ticaret ortamına taşınması hedefleniyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.