Ana sayfa SPOR Olimpiyatlara hazırlanan milli sporcu Semra Yetiş’e ‘maske’ cezası

Olimpiyatlara hazırlanan milli sporcu Semra Yetiş’e ‘maske’ cezası

44
0
Olimpiyatlara hazırlanan milli sporcu Semra Yetiş’e ‘maske’ cezası
Olimpiyatlara hazırlanan milli sporcu Semra Yetiş’e ‘maske’ cezası

Kapanma döneminde Tokyo Olimpiyatları’na katılmak için hazırlıklarını sürdüren milli bisikletçi Semra Yetiş, maskesiz bisiklete bindiği için ceza yedi.

Bisiklet sporunda ülkemizin yetiştirdiği en önemli isimler arasında yer alan ve Türkiye-Balkan şampiyonluğu dahil birçok başarı elde eden milli bisikletçi Semra Yetiş, kapanma döneminde ceza yiyen mağdurlar arasına girdi.

Sakarya’da düzenlenen 2020 Dünya Dağ Bisikleti Maraton Şampiyonası’nda aldığı derece ile 2021 yılına ertelenen Tokyo Olimpiyatları’na katılma şansı doğan Yetiş, ülkemizi temsil etmek için çalışmalarını sürdürürken corona virüs engeline takıldı.

Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Yetiş “Maskesiz bisiklete bindiğim için ceza yazan, beni ‘yazma’ diye yalvarttıran polisler görevlerini yapıyorlar, olimpiyatlara hazırlanan milli sporcuya ceza yazarak…” ifadelerini kullandı.

GEÇEN YIL YASAK YOKTU

Geçtiğimiz yıl Sözcü’de İsmail Şahin’in konuyla ilgili haberinde, İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha’nın sosyal mesafeye uyarak maskesiz bisiklete binen vatandaşlara ceza kesmeyeceğini açıklanmıştı. Hıfzıssıhha Meclisi’nden gelen cevapta alınan kararın yayalar için geçerli olduğu belirtilmişti. İstanbul İl Hıfzıssıhha Meclisi 17 Haziran 2020 tarihinde aldığı kararla kamu kurumları ve özel sektör iş yerlerinin kapalı alanları ile toplu ulaşım araçlarında maske takılması zorunluluğu kararlarına ilaveten, sokağa çıkan her vatandaşın açık alanlarda da ağız ve burunu kapatacak şekilde, usulüne uygun maske takmasını zorunlu hale getirmişti.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

semra (@semra.yetis)’in paylaştığı bir gönderi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here