DOLAR 33,1014 0.05%
EURO 36,1144 -0.22%
ALTIN 2.579,69-0,80
BITCOIN 2109447-1,46%
İstanbul
31°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

“Ortak değerimiz olan gezegenimizi koruyan mobil inovasyonlar gerçekleştirmeye devam edeceğiz”
  • Ulaşım Haberi
  • Gündem
  • “Ortak değerimiz olan gezegenimizi koruyan mobil inovasyonlar gerçekleştirmeye devam edeceğiz”

“Ortak değerimiz olan gezegenimizi koruyan mobil inovasyonlar gerçekleştirmeye devam edeceğiz”

ABONE OL
Şubat 24, 2022 10:06
“Ortak değerimiz olan gezegenimizi koruyan mobil inovasyonlar gerçekleştirmeye devam edeceğiz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Samsung Electronics Mobil Dünya Başkanı ve CEO’su TM Roh, kaleme aldığı yeni blog yazısında mobil inovasyonu, insanlığın ve gezegenin ortak sorunları için nasıl kullanacaklarını aktardı. Samsung’un ürünlerindeki geri dönüştürülmüş malzeme kullanımına ve ‘Generation17’ girişimine değinen Roh, şunları paylaştı: “Bundan 25 yıl önce Samsung’daki kariyerime başladığımda, teknolojiye ve onun yapabileceği her şeye tutkuyla yaklaşan genç bir mühendistim. Yıllar geçtikçe, mobil inovasyonun sınırları benim iddialı beklentilerimin dahi ötesine geçti. Hayatımızı daha kolay hale getiren imkânlar sağlamanın yanında bize daha iyi olma fırsatı da verdi. Fiziksel olarak bir arada olmaksızın bağlantı kurabilmek, engelleri yıkmayı ve birlikte çalışarak ilerleyebilmeyi sağlıyor. Tüm insanlığın yaşadığımız zorluklar karşısında her zamankinden daha fazla iş birliği içinde olması ve çözüm üretmesi gerektiğini düşünüyorum. İşte bu nedenle, mobil teknolojilerin gezegenimizi koruma konusunda çok önemli bir rol üstleneceğine inanıyorum.

Samsung olarak, her zaman teknolojinin mümkün kıldığı şeylerin ötesine geçmeye çalıştık. Şimdiyse sürdürülebilirliği inovasyonların merkezine alma yolunda yeni bir adım atıyoruz. Çevreye duyarlı malzeme kullanımından dünyanın farklı yerlerinde oluşturduğumuz iş birliklerine uzanan bir yelpazede, mobil teknoloji yoluyla gezegenimizi destekleyecek tüm fırsatları değerlendirmeye çalışıyoruz.”

“Geri dönüştürülmüş malzemeler kullanarak sürdürülebilirlik ve yeniliği bir araya getiriyoruz”

Samsung olarak yıllardır hem akıllı telefonlarımızda hem de giyilebilir cihazlarımızda ve aksesuarlarımızda geri dönüştürülmüş malzemeler kullanarak sürdürülebilirlik ve yeniliği bir araya getiriyoruz. Geri dönüştürülmüş PCM (tüketici sonrası malzemeler) dâhil olmak üzere daha çevreci malzemeler kullanmaya önem veriyoruz. Bu çalışmalar doğrultusunda da son olarak tanıttığımız yeni Galaxy akıllı telefonlar ve tabletlerde %20 oranında okyanusa bağlı plastik içeren geri dönüştürülmüş malzemeler kullandık.

İnovasyon alanındaki çalışmalarımızı, denizlerdeki yaşama ve doğal ekosisteme zarar veren tehlikeli bir plastik atık türü olan ‘balıkçı ağı atıkları’ üzerine yoğunlaştırdık. Her yıl, okyanuslar ve çevresinde 640.000 ton balıkçı ağı atığı ortaya çıkıyor. Bizimle bu yaklaşımı paylaşan iş ortaklarımızın yardımıyla, bunları Galaxy S22 serisi cihazlarda kullanabileceğimiz yeni ve yüksek performanslı bir malzemeye dönüştürmenin yolunu bulduk. Artık her geçen gün daha fazla sayıdaki Galaxy cihazımız okyanuslardaki plastik atıkların azaltılmasında küçük de olsa bir rol oynayacak. Bu alanda kat edecek daha çok yolumuz olduğunu biliyorum. Mobile World Congress 2022’de de okyanusa bağlı geri dönüştürülmüş plastikleri içeren yeni inovasyon adımlarımızı paylaşacağız.

“Teknolojiyi iyiliği besleyen bir güç olarak kullanıyoruz”

Samsung olarak, Galaxy ekosistemimizin gücünü, tutkuyla hareket eden değişim öncülerine bırakmanın önemli olduğuna inanıyoruz. Bu doğrultuda, Samsung’un Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ile ortaklaşa yürüttüğü, giderek büyüyen ‘Generation17’ girişimimizde buna ilk elden tanıklık etme şansım oldu. ‘Generation17’, genç aktivistleri iklim değişikliği, eğitim ve daha fazlası için hareket etmeye çağırıyor. Böylece gezegenimizin, 2030 yılına kadar belirlenen ve Küresel Amaçlar olarak da bilinen Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na (SKA) ulaşma yolunda ilerleme kaydetmesini sağlıyoruz. Programa son olarak dahil olan altı yeni genç liderle birlikte program, şu anda Afrika, Asya ve Pasifik, Avrupa, Kuzey Amerika, Latin Amerika ve Orta Doğu’daki ülkeleri kapsıyor ve 17 Küresel Amacın tamamına dokunan çalışmalara destek sağlıyor. İşte mobil inovasyon, dönüşümü bu şekilde destekliyor. Basit eylemleri ve bireysel hareketleri güçlendirerek, onları büyük, küresel bir değişim yaratmak üzere bir araya getiriyor.

“Söz veriyorum, bununla sınırlı kalmayacağız, daha fazlasını yapmaya hazırız”

Kullanıcılarımızın, Galaxy ile dünyayı değiştirmeye yardım etmeye karar verdiklerinde bunun etkili yollarını bulabilmeleri gerçekten hayranlık uyandırıyor. Ve söz veriyorum, bununla sınırlı kalmayacağız. Samsung olarak engelleri aşan, küresel sorunlara çözüm üreten, dünyamızı ve iklim krizini ele alan yenilikçi teknolojiler geliştirmeye devam edeceğiz. Biz daha fazlasını yapmaya hazırız. Teknolojinin iyilik için kullanılmasını sağlamak üzere sektörümüzdeki diğer şirketlerle, geliştiricilerle, Galaxy topluluğuyla ve tüm insanlık ile birlikte hareket etmeye devam edeceğiz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.