DOLAR 33,0908 0.29%
EURO 36,0352 0.09%
ALTIN 2.602,441,29
BITCOIN 21041501,08%
İstanbul
32°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

PRİDA İletişim ve İDA Akademi Ödülleri 2023’e Başvurular Başladı

PRİDA İletişim ve İDA Akademi Ödülleri 2023’e Başvurular Başladı

ABONE OL
Ocak 24, 2023 09:54
PRİDA İletişim ve İDA Akademi Ödülleri 2023’e Başvurular Başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği’nin düzenlediği PRİDA İletişim Ödülleri ile İDA Akademi Ödülleri’ne başvurular 24 Ocak – 27 Şubat 2023 tarihleri arasında yapılacak.

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği’nin (İDA)’nin altıncısını düzenlediği ve başarılı iletişim projelerini, sürdürülebilir işbirliklerini, iletişim emektarlarını ve sektör çalışanlarını ödüllendirdiği PRİDA İletişim Ödülleri ile üniversitelilerin başarılı fikirlerini ödüllendirdiği İDA Akademi Ödülleri’ne başvurular başladı. Ödül programlarına başvurular 27 Şubat Pazartesi gününe kadar devam edecek.

PRİDA İletişim Ödülleri’ne Türkiye’de iletişim sektöründe faaliyet gösteren tüm şirketler başvurabiliyor. Başvuracak projelerde iletişim danışmanlığı hizmeti almış olması şartı aranıyor. Kurumların kendi yapısı dahilinde çözüp hayata geçirdiği projelerin başvuruları kabul edilmiyor. Ödül programına 16 Ocak 2022 – 15 Ocak 2023 tarihleri arasında yürütülen iletişim çalışmalarıyla başvuru yapılabiliyor.

İDA Akademi Ödülleri’ne ise yurtiçi ve yurtdışındaki üniversitelerin iletişim fakültelerinde lisans eğitimi gören tüm öğrenciler azami 4, asgari 2 kişilik ekipler halinde katılabiliyor. Öğrencilerden bu yıl donuk gıda ürünlerinin algı sorununa ilişkin bir iletişim kampanyası kurgulamaları bekleniyor.

PRİDA’ya bu yıl 2 yeni kategori daha eklendi

PRİDA İletişim Ödülleri’nde bu yıl Dijital ve Sosyal Medya başlığı altında ilk kez Web3 Projeleri kategorisinde ve Özel Ödüller başlığı altında Hayvan Refahını Yükselten Projeler kategorilerinde ödül verilecek.

Büyük Ödüller, Özel Ödüller ve İkincilik Ödülleri de PRİDA’da yer alıyor

PRİDA’da Stratejik İletişim, Pazarlama İletişimi, Medya İletişimi ve Dijital & Sosyal Medya büyük ödüllerinin kazananları da belirlenecek. Bu dört büyük ödül arasından jüriden en yüksek puanı alan başvuru, ‘Altın PRİDA Ödülü’ne sahip olacak. Altın PRİDA Ödülü’nü kazanan proje İDA’nın Türkiye temsilcisi olduğu Uluslararası İletişim Danışmanlığı Birliği (ICCO)‘nun organize ettiği ICCO Global Awards 2023’e gönderilecek. Ödül programına katılımında bir kategori için başvuru ücretini İDA karşılayacak, ayrıca kategori seçimi, organizasyon takvimi ve başvurunun uyarlanması konusunda da rehberlik edecek.

Ana değerlendirmede her bir kategoride jüriden en yüksek puanı alan projeler PRİDA heykeli ile ödüllendirilirken, 70 puanı geçen ve en yüksek puanı alan projeden en fazla yüzde 1 daha düşük puan almış projeler de ikincilik ödülünü almaya hak kazanacak.

Özel Ödüller başlığı altında ise Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi işbirliğinde BAU İletişimde Yenilikçi Teknoloji Kullanımı, Sürdürülebilirlik Akademisi işbirliğinde Sürdürülebilirlik Fikirleri ve UNICEF işbirliğinde Çocuklara Umut Dağıtan Kampanyalar ödüllerinin kazananları da belli olacak.

PRİDA’da gösterilen adaylar arasından aynı halkla ilişkiler şirketinde aralıksız 10 yıl ve üzeri süredir çalışanları “İstikrar Örneği İletişim Emektarı”; sektörde 20 yıldan fazla süredir görev yapan iletişim danışmanlarını ise “Sektöre Gönül Veren Usta” ödülüne hak kazanacak. Aday gösterilen 10 yıl süren projeler ve marka işbirlikleri de değerlendirilerek “Sürdürülebilir İşbirliği Ödülleri” sahiplerine takdim edilecek. Ajansların beş yılını dolduran kurum içi sosyal sorumluluk projeleri ve kar amacı gütmeden markalara verdikleri hizmetler de “Yılın İyi Kalpli Ajansı Ödülleri”ne aday olabilecek.

PRİDA İletişim Ödülleri başvuru takvimine, başvuru giriş sayfasına ve daha fazla bilgiye www.pridaodulleri.org web sitesinden; İDA Akademi Ödülleri başvuru giriş sayfası hakkındaki, brief ve tüm ayrıntılara da www.idaakademi.org adresinden ulaşılabiliyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.