DOLAR 33,0534 0.69%
EURO 36,0445 0.52%
ALTIN 2.567,630,73
BITCOIN 19268131,42%
İstanbul
30°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Sisal Şans CEOsu Selim Ergün: Kazanma ihtimali artık daha fazla

Sisal Şans CEOsu Selim Ergün: Kazanma ihtimali artık daha fazla

ABONE OL
Ağustos 3, 2020 21:08
Sisal Şans CEOsu Selim Ergün: Kazanma ihtimali artık daha fazla
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Millî Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’nün izleme ve denetimine tabi olarak şans oyunlarının düzenlenmesine ilişkin iş ve hizmetleri yerine getirmek üzere Türkiye Varlık Fonu tarafından 10 yıl süreyle yetkilendirilen Sisal Şans, 1 Ağustos itibariyle faaliyetlerine başladı. ‘Oynamaya, şansa, eğlenceye yeniden başlayacağız’ sloganıyla, ilk çekiliş büyük ikramiyenin 25 milyon TL olduğu Süper Loto ile 2 Ağustos’ta gerçekleştirildi. Bu akşam ise Çılgın Sayısal Loto’nun yeni dönem ilk çekilişiyle Sayısal Loto tarihindeki en yüksek büyük ikramiye olan 50 milyon TL kazanma fırsatı sunacak. Türkiye’nin en köklü markalarından biri olan Milli Piyango ile yepyeni bir döneme başlamanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Sisal Şans CEO’su Selim Ergün, büyük çekiliş öncesi DHA’ya açıklamalarda bulundu.

“Milli piyango biletleri web site ve mobil uygulamadan da alınabilecek

Bu akşam saat 21.30’da gerçekleştirilecek Çılgın Sayısal Loto’nun yeni dönem ilk çekilişiyle ilgili de bilgi veren Selim Ergün şöyle devam etti:

Sayısal Loto tarihindeki en yüksek büyük ikramiye olan 50 milyon TL kazandırma fırsatı sunacağız. Haftada 2 gün olan çekiliş günlerini de 3’e çıkarıyoruz. Çılgın Sayısal Loto çekilişlerimiz artık pazartesi, çarşamba ve cumartesi günleri saat 21.30’da gerçekleştirilecek. Artık Çılgın Sayısal Loto’da 2 bilen oyunseverler de ikramiye kazanmış olacak. Ayrıca, joker numara çekilişi ile 5+1 kategorisinde kazanılabilecekler. Lansmanını yaptığımız yeni Kazı Kazan oyunlarıyla ise artık 200 bin TL’den, 1 Milyon 200 bin TL’ye varan büyük ikramiye kazanma şansı sunuyoruz. Farklı ikramiyeler kazanabileceğiniz 3 farklı Kazı Kazan kartımız oldu. Kazı Kazan kartlarında, oyunseverler artık istedikleri bayiden ikramiyelerini alabilecekler. Altın, Kazı Kazan Oyunu’nda, büyük ikramiye 200 Bin TL ve ayrıca oyunseverler yüzbinlerce 50 TL ve 100 TL kazanabilecek. Mevcut karta eklenen yeni bonus oyunu ile 1 kart fiyatına 2 oyun oynanabilecek ve 2 oyundan kazanılan ikramiyelerin toplamı alınabilecek. Şans Dağı Kazı Kazan Oyunu’nda, büyük ikramiye 500 Bin TL ve ayrıca oyunseverler on binlerce 100 TL ve 200 TL kazanabilecek. 12 Ay Şans Kazı Kazan Oyunu’nda, büyük ikramiye 12 ayda toplam 1 Milyon 200 Bin TL. Bu oyunumuzda, oyunseverler on binlerce 200 TL ve 500 TL kazanabilecek. Kartta yer alan aynı ay içerisindeki 2 adet ‘12’ sembolünü bulan oyunseverler, 12 ay boyunca her ay 100 Bin TL kazanabilecek veya 1 ayın içerisindeki aynı 2 sembolü bulan, o ayda yazan ikramiyeyi tek seferde kazanabilecek. Bir klasik olan Milli Piyango da her zamanki çekiliş günlerinde oyunseverlerle buluşmaya devam edecek. Bilet güvenliği yeni teknolojilerle artırılan Milli Piyango’da yılbaşı çekilişinde yine oyunseverlere çok büyük bir ikramiye fırsatı sunacağız. Milli Piyango bileti artık sadece bayilerden, terminalden ve gezici bayilerden değil, web sitesinden ve mobil uygulamadan da alınabilecek.

Şans Merkezi’nde neler yer alıyor?

Yeni kurulan ‘Şans Merkezi’ hakkında da bilgi veren Ergün, önceliklerinin şeffaf çekilişler olduğunun altını çizdi. Sisal Şans CEO’su Selim Ergün, şu bilgileri paylaştı:

Dünya Piyango Birliği (WLA) sertifikalı, son teknoloji ürünü, tam otomatik yepyeni çekiliş makineleriyle kurulmuş olan Şans Merkezi’mizde yapılacak çekilişlerimizi, millipiyangoonline.com sitesinden ve Milli Piyango TV Youtube kanalımızdan canlı olarak yayınlanmaya başladık. Ayrıca dileyenlere, Şans Merkezi’mizdeki çekilişlere katılarak, izleme imkânı da sunuyoruz. Çekilişlerimizin kontrol, denetim ve gözetimi Milli Piyango İdaresi ve Noter yetkilileri tarafından yapılıyor ve tutanakları tutuluyor. Şans Merkezimiz içerisinde topların muhafaza edildiği ‘Koruma Odası’ bulunuyor. Çekiliş topları özel yapım alüminyum alaşımlı güvenli çantalarda kilitli olarak, çift anahtar sistemi ile açılabilen, yüksek güvenlikli, çelik dolaplarda tutuluyor. 24 saat kamera ile izlenmekte olan oda, ayrıca güvenlik görevlileri tarafından da korunuyor. Çekiliş topları fiziki olarak her çekiliş öncesi tartılıyor, noter tarafından denetlenip tutanak tutuluyor. Çekiliş makineleri de düzenli olarak noter ve bağımsız denetim tarafından denetlenip, tutanak tutuluyor. Her çekilişten önce, noter gözetiminde seçilen top çantası açıldıktan sonra noter eşliğinde çekiliş topları, hassas tartı ile tartılarak ağırlık kontrolleri yapılıyor. Kontrolleri yapılan ve onaylanan toplar ile deneme çekilişi yapılıyor ve makinenin doğru bir şekilde çalıştığı tespit edildikten sonra çekilişe onay veriliyor.

“Dışarıdan müdahaleye izin vermeyen kapalı mekanizma kullanılıyor”

Çekiliş makineleri konusunda da konuşan Selim Ergün, “Sisal Şans olarak, Dünya Piyango Birliği – (WLA) sertifikalı, konusunun uzmanı tedarikçiler ile çalışarak, standart ve kurallara uygun olarak faaliyetlerimize devam ediyoruz. Çekilişlerimiz, tamamen bilgisayar kontrollü, ISO-27001 ve Dünya Piyango Birliği– (WLA) sertifikalı, pazar lideri üretici tarafından, özel olarak tasarlanmış çekiliş makineleri ile el değmeden yapılıyor. Her çekiliş sonucu (Elektronik Kimlik Belirleme ve Güven Hizmetleri Düzenlemesi) EIDAS Sertifikalı dijital imza, EIDAS Sertifikalı Dijital Zaman Damgası ve ayrıca jüri tarafından gerçekleştirilen bağımsız çift eşleştirme kontrolü uygulanarak onaylanıyor. Kazanan talihli numaralar anında ekrana aktarılırken zaman etiketi ile yapılan çekilişler sırasında toplar bu sisteme entegre edilmiş 9 ayrı robot kamera ile izleniyor ve kaydediliyor. İzleyicilere bütün çekiliş süreci canlı ve kesintisiz olarak aktarılıyor. Çekiliş topları, çekiliş teknisyenin giymiş olduğu statik elektrik önleyici, özel eldivenler kullanılarak, çekiliş makinesinin haznelerine yükleniyor. Toplar hava püskürtmeli cam fanus içerisine el değmeden yerleştiriliyor. Çekiliş sırasında hava akımının statik elektrik yüklenmesini önlemek için, iki iyonlaştırıcı kullanılıyor. Yüksek hava akımı ile çekiliş topları karıştırılırken, rastgele bir çekiliş topu yuvaya giriyor. Daha sonra yuvanın bulunduğu çark dönerek, topu otomatik olarak, makinanın önünde bulunan çekiliş rayına getirip, kamera otomatik sistemi ile ekrana yansıtıyor ve çekiliş sonraki toplarla devam ediyor. Tüm çekiliş süresince çekiliş el değmeden, bilgisayar programı ile yönetiliyor. Robotik kameralar aracılığı ile topun küre içerisindeki tüm süreçlerini takip edebiliyoruz. Zaman damgası ve dijital imza ile de çekiliş yapıldığı anda jüri tarafından bütün sonuçlar teknolojik olarak kayıt altına alınıyor. Çekilişlerde dışarından müdahaleye izin vermeyen kapalı bir mekanizma kullanılıyor” ifadelerini kullandı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.