DOLAR 32,5455 0.26%
EURO 34,8980 0.37%
ALTIN 2.473,060,45
BITCOIN 2000265-3,94%
İstanbul
16°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Mondelez International Türkiye Genel Müdürü İhsan Karagöz, 6. Liderlik Zirvesi’ne Konuk Oldu
  • Ulaşım Haberi
  • Dünya
  • Mondelez International Türkiye Genel Müdürü İhsan Karagöz, 6. Liderlik Zirvesi’ne Konuk Oldu

Mondelez International Türkiye Genel Müdürü İhsan Karagöz, 6. Liderlik Zirvesi’ne Konuk Oldu

ABONE OL
Şubat 18, 2022 13:20
Mondelez International Türkiye Genel Müdürü İhsan Karagöz, 6. Liderlik Zirvesi’ne Konuk Oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Alanında öncü birçok liderin deneyimlerini aktardığı, ufuk açıcı tartışmalar, fikirler ve çözüm önerilerinin paylaşıldığı Liderlik Zirvesi’nin ‘’Değişimin Liderleri’ oturumu gerçekleşti. Panelist konuşmacıları arasında Mondelez International Türkiye Genel Müdürü İhsan Karagöz de yer aldı.

Alanında başarılı, lider isimler ile “liderlik” kavramını geniş perspektifle ele alan Liderlik Zirvesi’nin altıncısı 17 Şubat 2022’de gerçekleşti. Birçok oturumun yer aldığı zirvenin ‘Değişimin Liderleri’ panelinde Make-A-Wish Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Emine Çubukçu moderatörlüğünde; Mondelez International Türkiye Genel Müdürü İhsan Karagöz, GSK İlaç Türkiye Genel Müdürü Selim Giray ve Shell & Turcas Ceo’su Emre Turanlı ile pandemi döneminde liderlik kavramı üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleşti.

Mondelez International Türkiye Genel Müdürü İhsan Karagöz konuşmasında çevikliğin önemine değinerek şunları söyledi; “Pandemi ile çeviklik kavramının önemini bir kez daha anladık. Yetkinliklerin arasında en önemli unsurlardan bir tanesi çevik olabilmek oldu. Çevik olabilmeyi sadece iş yapış tarzımızla özetlememek lazım. Bu kavramı aynı zamanda değişen şartlara ayak uydurabilmek, değişen ve zorlaşan şartlar içinde çalışma azmini kaybetmemek diye de genişletmek gerekiyor. Biz de bu kavram neticesinde Mondelez International olarak dönemin getirdiği şartlara hızla ayak uydurmaya çalıştık. Yapılan bir araştırmada önümüzdeki 20 senede büyüyecek 5 iş kolundan bahsediyordu. Bu iş kollarından bir tanesi de ‘Atıştırmalık’ sektörüydü. Bu araştırma bize insanların değişen koşullardaki beslenme alışkanlıklarının yeniden şekillendiğini gösteriyor. Beslenme artık eskiden olduğu gibi büyük öğünler ile değil, küçük öğünlerle gerçekleşecek gibi duruyor. Bu durum şirket olarak geleceğe yönelik attığımız adımlarda temel taşı oluşturuyor. Şirketimizin her sene yayınladığı “State of Snacking” Raporlarında (“Atıştırmalıkta Durum” Raporu) tüm pandemi şartlarına rağmen yine insanların atıştırmalık alışkanlıklarının büyük ölçüde değiştiğini gözlemliyoruz. Atıştırmalık ile beslenme, düzenli öğün yeme alışkanlıklarının önüne geçmiş durumda. Biz de bu trendlere ayak uydurabildiğimiz, çevik olabileceğimiz sürece başarılı olacağımızı düşünüyorum.’’

Oturumun ikinci bölümünde ele alınan zor zamanlarda liderlik konusunda da marka olmanın önemine değinen Karagöz, insana odaklanan bir anlayışla ve çalışanlarla birlikte, başarma şansının her zaman daha yüksek olduğunu sözlerine ekledi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.