Ana sayfa GÜNDEM Maske takmayan aile hekimi 100 kişiye corona virüs bulaştırdı

Maske takmayan aile hekimi 100 kişiye corona virüs bulaştırdı

20
0
Maske takmayan aile hekimi 100 kişiye corona virüs bulaştırdı
Maske takmayan aile hekimi 100 kişiye corona virüs bulaştırdı

BBC Türkçe’de yer alan habere göre, Gent şehri yakınlarında bulunan ve yaklaşık 15 bin kişinin yaşadığı Kruisem’de, son günlerde Coron avirüs enfeksiyonlarının sayısında olağanüstü bir artış saptandı.

Aile hekimine birkaç gün önce yapılan corona virüs testi ile, kendisinin de bir süreden beri corona virüs taşıdığı belirlendi. Belçikalı hekim, “Yaptığım şey aptalca ama sadece insanlara yardım etmek istemiştim” dedi.

Belçikalı aile hekiminin, son haftalarda muayenehanesine gelen ve maskesiz muayene ettiği yüzden fazla kişiye enfeksiyon bulaştırdığı saptandı.

Flaman Halk Sağlığı Merkezi’nden Dr. Farah Vansteenbrugge de, bir aile hekiminin bu şekilde davranmasının skandal olduğunu söyledi.

Kruisem Belediyesi, son dönemde Belçikalı aile hekimine giden tüm hastalara ulaşmaya çalışarak, onları test yaptırmaya çağırıyor. Belediye Başkanı Joop Verzele, aile hekiminin maskesiz hasta muayene etmesini “anlaşılmaz ve sorumsuzca” diye değerlendirdi.

Belediye başkanı, Halk Sağlığı Kurumu başta olmak üzere bütün sağlık otoriteleri ile diğer yetkililerin, konuyu yakından takip ettiğini belirtti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here