DOLAR 33,0587 0.68%
EURO 36,0268 0.48%
ALTIN 2.564,700,61
BITCOIN 19248471,53%
İstanbul
30°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

ZEROBUILD SUMMIT’22 İLE YAPILARDA DEĞİŞİM BAŞLIYOR!

ZEROBUILD SUMMIT’22 İLE YAPILARDA DEĞİŞİM BAŞLIYOR!

ABONE OL
Aralık 21, 2021 12:04
ZEROBUILD SUMMIT’22 İLE YAPILARDA DEĞİŞİM BAŞLIYOR!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Avrupa Birliği’nde 1 Ocak 2021 itibariyle zorunlu hale getirilen ‘Sıfır Enerji Binalar’a dönüşümün ülke gündeminde yer bulması amacıyla iki yıl boyunca dijitalde düzenlenen ZeroBuild Türkiye, 2022 yılının Mart ayında ZeroBuild Summit’22 olarak fiziksel ortamda yapılacak. Türkiye için yapılarda değişimin yol haritasının ele alınacağı Uluslararası Sıfır Enerji Binalar Zirvesi- ZeroBuild Summit’22, 23-26 Mart 2022 tarihleri arasında 44. Yapı Fuarı TurkeyBuild İstanbul ile eş zamanlı olarak İstanbul Tüyap Kongre Merkezi’nde “Change Starts Here! – Değişim Burada Başlıyor!” sloganı ile fiziksel olarak gerçekleştirilecek.

                                                                                                       

Zirve ve Fuar Eş Zamanlı Gerçekleştiriliyor

 Dünyadan uygulama örneklerinin paylaşımı ile tüm paydaşlara bir yol haritası sunabilmenin yanı sıra sahip olduğumuz mimarlık-mühendislik bilgisi ve üretim-sanayi kabiliyetleriyle “Sıfır Enerji Binalara” ulaşmanın aslında hiç de zor olmadığını tüm kamuoyuna göstermeyi amaçlayan ZeroBuild Summit’22, 44. Yapı Fuarı TurkeyBuild İstanbul ile eş zamanlı gerçekleştirilecek.

 

ZeroBuild Summit’22’de ana hatlarıyla; teknoloji oturumları, networking fırsatları ve odaklanmış sunumlar ile ‘Sıfır Enerji Binalar’ın nasıl geliştirileceği ve dönüşümün nasıl sağlanacağı konu edilecek. Eş zamanlı olarak düzenlenecek fuarda da sıfır enerji binalara ait yeni ürün ve teknolojileri ile pek çok sektör lideri marka yer alacak. “ZeroBuild Network Zone” için ayrılan özel alanda kurulacak stantlarda ziyaretçiler, yapılarını daha verimli işletmek ve çevreye olan etkilerini minimuma indirebilmek için sunulan çözümleri inceleme fırsatı bulacaklar.

 

“Sürdürülebilir yapılar ile dönüşümün gücünü yakalamak mümkün!

Bu yıl ZeroBuild Summit’22 Direktörlüğü görevini yürütecek olan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Gamze Karanfil, mevcut enerji tüketiminin yüzde 30’undan sorumlu olan binalarda fosil yakıt tüketimini “sıfır”a indirecek, ülke ve birey ekonomisi, milli güvenlik ve çevre özelinde sıfır enerji binaların kazanımlarının ele alınacağı uluslararası fuar ve zirve hakkında bilgi verdi. Karanfil, “Türkiye, 6 Ekim 2021 tarihi itibariyle iklim değişikliği ile mücadelenin önemli bir adımı olan Paris Anlaşması’nı imzalayarak 2053’te Net Sıfır Emisyon hedefini kabul ettiğini açıkladı. Anlaşmaya taraf olmanın ardından ilk iş olarak 2053’te Net Sıfır Emisyon hedefiyle uyumlu yol haritasının belirlenmesi ve hedeflerinin güncellemesi gerekmekte. Bu yolculukta dünyada birçok başarılı örneği bulunan ‘Sıfır Enerji Binalar’ birçok ülke ile birlikte Türkiye’nin de eylem planları arasında yer alıyor. ZeroBuild Türkiye’21’de çevre felaketleri, iklim krizleri ve özellikle salgın sürecinin tetiklemesiyle birlikte ‘Sıfır Enerji Bina’ kavramının bir gelecek projesi olmaktan öte, bugün için bir zorunluluk olduğunun açığa çıkması için çalıştık.  ZeroBuild Summit’22’de ise dünyanın hızla geliştiğine ve günümüzün küresel iklim krizi şartlarının bizleri dönüşümü hızla gerçekleştirmeye zorladığına dikkat çekerek sürdürülebilir yapılar ile bu dönüşümün gücünü yakalamanın mümkün olduğunu vurgulayacağız. Bunlar için en önemli avantajın ‘Sıfır Enerji Binalar’ olduğunu ve dönüşümün bu yapılarla geleceğine inandığımız için sloganımızı  ‘Change Starts Here! – Değişim Burada Başlıyor!’ olarak belirledik” dedi.

 

 Sektör Bileşenleri Uluslararası Sıfır Enerji Binalar Zirvesi-ZeroBuild Summit’22’de buluşacak

Değişimin başlaması için kurumların ve toplumun büyük çabalarının gerektiğini ifade eden Gamze Karanfil, “ZeroBuild Türkiye’21; yapı malzemeleri, yenilenebilir enerji, yalıtım, havalandırma, ısıtma, soğutma, ev otomasyonu, aydınlatma, ev aletleri, mimarlık ve müşavirlik hizmetleri gibi tüm ilgili disiplinler ve tedarikçileri ortak bir platformda bir araya getirmişti. ZeroBuild Summit’22’de bu ağı daha da genişletmeyi hedefliyoruz” diyerek ZeroBuild Summit’22’nin son derece geniş bir kitleyi bir araya getireceğine dikkat çekiyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.